gh.png

Dne 29. února 2024 nás díky spolupráci s neziskovou nadací MAS Sdružení růže Borovany navštíví paní Mgr. Michaela Vithová, Dis. ze ZUŠ Trhové Sviny. Dětem hravou formou představí hudební nástroje, společně si zazpívají písničky, vytleskají rytmus a zatancují. Vše je hrazeno nadací MAS.

Hrajeme si s písničkou

V úterý 20. 2. nás ve VK navštíví paní Průková s programem Hrajeme si s písničkou na téma „Myší moudrosti“. Vybíráme 60,- Kč. Vzhledem k tomu, že se minulé divadlo z důvodu nemoci zrušilo, tak těm, kdo měli divadlo zaplacené (70,- Kč) budeme vracet 10,- Kč.

Hrajeme si s písničkou

V úterý 27. 2. nás ve MK navštíví paní Průková s programem Hrajeme si s písničkou na téma „Myší moudrosti“. Vybíráme 60,- Kč.

Dětský masopust

Srdečně všechny zveme na oblíbený dětský masopust, který pořádáme v pátek 9. února 2024 od 9.00 hodin na tradičním místě. Přijďte se pobavit!!!

V pátek 9. 2. půjdou děti z VK i MK na ranní svačinu v 7,45 hodin. Prosíme, přiveďte děti do MŠ do 7,30 hodin.

Cassiopeia

V úterý 13. 2. zavítá do Velkého království ekologické centrum Cassiopeia s programem „Cestování vodní kapky“. Celý program bude financován ze šablon.

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2024/2025

Zápis do základní školy pro následující školní rok se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 14.00 hodin v 2. patře budovy ZŠ. Moc se těšíme naše nové prvňáčky.

Co je dobré si přečíst před zápisem

Formuláře ke stažení

Plán na měsíc únor

9.2.      Masopust na návsi                                         MK+VK

13.2.    Cassiopeia „Cestování vodní kapky“             VK

16.2.    Cvičení „ZkusToZdravě“                                 VK

20.2.    Hrajeme si s písničkou „Myší moudrosti“     VK

27.2.    Hrajeme si s písničkou „Myší moudrosti“     MK

Školička poprvé

Ve čtvrtek 25. 1. navštíví předškoláci 1. třídu v ZŠ a vyzkouší si jednu hodinu výuky nanečisto. Žáci z 1. třídy si přijdou na jednu hodinu pohrát do MŠ. Mladší děti z Velkého království půjdou na návštěvu do Malého království.

Oznámení

V pátek 19.1. nás ve VK navštíví organizace ZkusToZdravě.cz s výchovným programem „Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem“. Celý program bude financován z šablon.

Plán na měsíc leden

12.1.    Cvičení „ZkusToZdravě“                                                     VK

15.1.    Divadlo Okýnko v MŠ                                                MK+VK

19.1.    „Jak se Zdravík skamarádil s Jedlíkem“                          VK

23.1.    Prima Visus – vyšetření očí                                      MK+VK

Oznámení

Ředitelství  ZŠ a MŠ Jílovice oznamuje, že ve dnech 23. prosince 2023 – 2. ledna 2024 se uzavírá mateřská škola.  Důvodem přerušení provozu je pravidelné čerpání zaměstnanecké dovolené ve škole a školní jídelně.

Vánoční týden

Ve středu 20. 12. 2023 nás v MŠ navštíví divadlo Okýnko a pohádkou „Kouzelná truhlička“. Vybíráme 70,- Kč.

Ve čtvrtek 21. 12. 2023 jde VK i MK do lesa krmit zvířátka, dejte dětem nějaké dobroty (mrkev, brambory, jablíčka, oves, kukuřici) pro zvířátka.

Krýzovy jesličky

pondělí 11. prosince 2023 jedeme do Jindřichova Hradce, kde navštívíme Krýzovy jesličky. Odjezd je v 7,15 hodin. Dejte dětem do batůžku pití a svačinu. Nedávejte jim žádné peníze. Ranní svačinu v MŠ dětem odhlásíme. Návrat z Jindřichova Hradce bude na oběd. Vstup a autobus je hrazen ze šablon.

Vánoční tvoření

V úterý 12. prosince 2023 zveme všechny rodiče na odpolední Vánoční tvoření. Společně s dětmi si vyrobíte dekoraci-vánoční stromeček. Tvoření bude probíhat průběžně od 14,45 hodin. Stromečky a vše potřebné je k dispozici.

Stávka zaměstnanců ve školství

Na pondělí 27. listopadu 2023 vyhlásil Českomoravský svaz pracovníků ve školství jednodenní výstražnou stávku. Naše škola se k této výzvě připojuje. (více najdete zde)

Advent v MŠ

Vystoupení našich předškoláků (více zde)

Program najdete zde.

Dne 14.11. 2023 nás ve VK i MK navštívila paní Průková s programem Hrajeme si s písničkou na téma listopad a bílý koník Sv. Martina.

Hudebně rytmická šou

Ve středu 25.10. si děti z MK i VK zatancovaly a zazpívaly na Hudebně rytmické šou.

Lampionový průvod

Ve středu 25. října v 18.30 zveme všechny na procházku po obci.

Poznáváme zvířátka

Ve čtvrtek 19.10. zavítalo do Malého království ekologické centrum Cassiopeia s programem „Poznáváme lesní zvířátka“.

Vánoční focení

V úterý 17. října proběhne vánoční focení.

Divadlo „Na větvi“

V pondělí 2. října jsme společně s žáčky ZŠ navštívili divadelní představení v tělocvičně naší školy s názvem „Brémští muzikanti“.

Plán akcí na říjen

Najdete zde.

Setkání rodičů

Schůzka proběhla ve čtvrtek dne 14. 9. 2023 v 16 hodin.
Prosíme všechny o účast, budeme se na vás moc těšit.