efg.png

Květnová povyražení

V měsíci květnu nás čeká opět spousta akcí. Podívejte!

Závěr dubna

Mrkněte na snímky z akcí ze závěru dubna. (zde)

Škola naruby

Ve středu 17. dubna zavládla ve škole zvláštní atmosféra. Žáci a vyučující si vyměnili role. Od katedry do lavic  a naopak. Žáci si mohli vyzkoušet to, že učitel to nemá úplně lehké a my pedagogové se vrátili do let dávno minulých. Velice podnětný den se spoustou legrace!!! foto zde

Zápis do ZŠ

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 jsme přivítali naše nové posily do základní školy. Budoucí prvňáčci si prošli trasu hmyzí říší, kde plnili různé úkoly. Nakonec i něco na památku bylo připraveno. Pár snímků z této důležité události najdete zde.

Borecký hlásek

Ve středu 27. března vyrazili pod vedením p. u. Tláskalové naši zástupci do Českých Budějovic na pěveckou přehlídku malotřídních škol. Vystoupení se všem moc povedla a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Hlasek.jpg

Třídní schůzky

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 zveme všechny rodiče na třídní schůzky. Začínáme společnou částí v kmenových třídách v 15.30 hodin, poté následují konzultace u jednotlivých vyučujících dle potřeby.

Den otevřených dveří

Ve středu 20. března 2024 od 8.00 do 12.00 hodin pořádáme Den otevřených dveří. Přijďte se podívat školy či školky na to, jak vaše děti tráví podstatnou část pracovního dne.

Jílovický rétor

Na začátku března proběhla na škole soutěž o nejlepšího recitátora. Nejprve proběhla třídní kola a vítězové se utkali ve velkém finále za přítomnosti obecenstva z celé školy.  Mezi nejlepší tři se prosadili Jonáš Houha, Eliška Tláskalová a Eliška Zabilková.   Část finálového kola můžete zhlédnout zde

Jílovický_rétor.jpg

Dětský masopust

V pátek 9. února 2024 od 9.00 hodin na tradičním místě proběhl dětský masopust. Na pár  momentek se můžete podívat zde.

Volno ředitele školy

Ředitel ZŠ a MŠ Jílovice oznamuje, že na pátek 23. února vyhlašuje z provozních důvodů volno ředitele školy pro celou základní školu. Provoz mateřské školy zůstává nezměněn!         Mgr. Jiří Havel, 30. ledna 2024

Zapis.png

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2024/2025

Zápis pro následující školní rok se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 14.00 hodin

ve 2. patře základní školy. Moc se těšíme naše nové prvňáčky.

Co je dobré si přečíst před zápisem

Formuláře

Odpolední vyučování tento den odpadá!

Ozdravný pobyt Nové Hutě

V pondělí 15. ledna 2024 jsme odjeli na Šumavu, kde v pravém zimním počasí strávíme několik dní naplněných lyžováním, pobytem venku v přírodě, učením a soutěžemi.

Každý den je zveřejněna krátká reportáž z pobytu.

Leden 2024

Ve středu 3. ledna jsme vykročili do nového roku 2024. Už v polovině měsíce nás čeká ozdravný pobyt na Šumavě, tak se máme hned na co těšit!

Úspěšný  nový rok všem!

Vánoční vystoupení a dětský adventní trh

V sobotu 2. prosince 2023 vystoupili naši předškoláci a žáci ze ZŠ v tradičním vánočním programu spojeném s rozsvícením vánočního stromu, tentokrát trochu netradičně v kulturním domě. Kalamitní stav způsobený obrovskými přívaly sněhu ovlivnil místo konání, ale ne nadšení našich vystupujících. Poděkování patří všem, kteří se podíleli na jeho úspěšném průběhu!

Stávka zaměstnanců ve školství

Na pondělí 27. listopadu 2023 vyhlásil Českomoravský svaz pracovníků ve školství jednodenní výstražnou stávku. Naše škola se k této výzvě připojuje. (více najdete zde)

Třídní schůzky

V úterý 21. listopadu zveme všechny rodiče na třídní schůzky. Začínáme společnou částí v kmenových třídách v 15.30 hodin, pokud není domluveno jinak.

Drakiáda

ŠD družina uspořádala ve středu 1. listopadu Drakiádu. 42 dětí, krásné počasí, mírný větřík...

Kroužky 2023

Se začátkem října spouštíme naše kroužky. Po zaevidování všech žáků otevíráme téměř kompletní nabídku. Pouze kroužek Sporťáci nenašel dostatečný počet zájemců. Kompletní rozpis najdete v záložce Kroužky.

Chování při mimořádných událostech

Pátek 29. září byl věnován bezpečnosti a chování v mimořádných situacích. Žáci si vyzkoušeli nepřímou masáž srdce, pomoc kamarádovi při úrazu, seznámili se s technikami ošetření úrazů, zopakovali si životně důležité činnosti při oznámení mimořádné události, vyzkoušeli si zrychlenou evakuaci školy a v neposlední řadě i různé úkoly v okolí školy. Děkujeme p. Denise Novákové z  Třeboně za podnětnou přednášku a praktický nácvik život zachraňujících úkonů. (foto)

Jílovický pidimaraton

Stalo se již dobrou tradicí, že v hned v září u nás ve škole proběhne Jílovický pidimaraton. Pozveme žáky z několika spřátelených malotřídních škol v okolí a uspořádáme soutěž v běhu. Letos soutěžilo 49 žáků z osmi škol. Přes všechny možné uzavírky a výluky v dopravě se k nám ve středu 20. září  dostavili  žáci ze Svatého Jana, Nedabyle, Vráta, Olešnice, Petříkova, Šindlových Dvorů a Mladého.

Slavnosti plodů

Jsme moc rádi, že se tato tradiční podzimní akce konaná dne 26. září ve školní družině velmi povedla. Děkujeme všem za účast a těšíme se na další setkání. Zde je pár fotografií.

Zahájení školního roku

V pondělí 4. září jsme slavnostně zahájili nový školní rok. Žáčci po zaslouženém prázdninovém odpočinku opět rozveselili posmutněnou školu. Obzvláště pak vítáme naše nové spolužáky v 1. třídě. Pár momentek z úvodního dne najdete zde.

Pomůcky na školní rok 2023/2024

2. - 5. ročník