Začínají prázdniny

V pátek 28. června se rozdávalo vysvědčení, vítali jsme nové posily do 1. třídy a vypouštěli absolventy naší malotřídky do světa. (foto)

Během měsíců července a srpna si budou zaměstnanci školy vybírat dovolenou. Pokud byste potřebovali cokoliv projednat nebo se o čemkoli informovat, kontaktujte vedení školy na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo sekretářku školy na adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  Běžný provoz školy začíná 26. srpna 2024.

Plán červen - závěr školního roku

Vážení rodiče,

mílovými kroky se přiblížil závěr roku. Kromě spousty akcí, výletů, závěrečného učení a hodnocení školního roku 2023/2024(viz zde) tady máme i jedno důležité upozornění. Po několikaletém úsilí se podařilo zajistit kompletní rekonstrukci školní jídelny. Ta začne již 20. června a protáhne se až do listopadu tohoto roku. Do konce měsíce června musíme tedy improvizovat v zajištění stravování. Mateřská škola najde azyl od 20. června v místním kulturním domě. Stravování bude zajištěno v plném rozsahu, ale je potřeba, abychom si celý náhradní program vyzkoušeli a odladili.

Žáci základní školy mají také domluveno kompletní stravování, ale to z organizačních důvodů spustíme až se začátkem nového školního 2024/2025. Zajistit stravu totiž neznamená jenom nechat uvařit bramborový guláš v místní hospodě, ale přináší i spoustu legislativních povinností. Ty budou zcela naplněny až od září s novým školním rokem.

Od čtvrtka 20. června 2024 budeme tedy s vyučováním končit 4. vyučovací hodinu a poté budou moci žáci opustit školu a naobědvat se už doma. Kdo bude chtít využít školní družinu, samozřejmě může. Do čtvrtka 27. června bude ŠD fungovat v neomezeném provozu. Doporučujeme akorát v tomto případě vybavit potomka náležitou dvojitou svačinou.

Děkujeme za pochopení a přejeme klidný závěr školního roku!

Mgr. Jiří Havel, ředitel školy

Květnová povyražení

V týdnu od 27. 5. do 31. 5. je naše škola na ozdravném pobytu na Šumavě. Můžete každý den sledovat, jak se jim daří. (více)

Závěr dubna

Mrkněte na snímky z akcí ze závěru dubna. (zde)

Škola naruby

Ve středu 17. dubna zavládla ve škole zvláštní atmosféra. Žáci a vyučující si vyměnili role. Od katedry do lavic  a naopak. Žáci si mohli vyzkoušet to, že učitel to nemá úplně lehké a my pedagogové se vrátili do let dávno minulých. Velice podnětný den se spoustou legrace!!! foto zde

Zápis do ZŠ

Ve čtvrtek 4. dubna 2024 jsme přivítali naše nové posily do základní školy. Budoucí prvňáčci si prošli trasu hmyzí říší, kde plnili různé úkoly. Nakonec i něco na památku bylo připraveno. Pár snímků z této důležité události najdete zde.

Borecký hlásek

Ve středu 27. března vyrazili pod vedením p. u. Tláskalové naši zástupci do Českých Budějovic na pěveckou přehlídku malotřídních škol. Vystoupení se všem moc povedla a děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Hlasek.jpg

Jílovický rétor

Na začátku března proběhla na škole soutěž o nejlepšího recitátora. Nejprve proběhla třídní kola a vítězové se utkali ve velkém finále za přítomnosti obecenstva z celé školy.  Mezi nejlepší tři se prosadili Jonáš Houha, Eliška Tláskalová a Eliška Zabilková.   Část finálového kola můžete zhlédnout zde

Jílovický_rétor.jpg

Zápis do 1. třídy pro školní rok 2024/2025

Zápis pro následující školní rok se koná ve čtvrtek 4. dubna 2024 od 14.00 hodin

ve 2. patře základní školy. Moc se těšíme naše nové prvňáčky.

Co je dobré si přečíst před zápisem

Formuláře

Pomůcky na školní rok 2023/2024